Results

2nd. Singapore Phantom Cup, August 24th 2013 

1    Chua Jun Ler           Singapore       31
2    Joshoa Choo             Singapore       30
3    Paul Leone               Singapore        29
4    Gee Hee Yong          Singapore        28
5    Nicole Lim                Singapore        27

French Youth Championships, August 17th to 23rd.

RESULTS available here

Country Garden Open, Johor Bahru, Malaysia August 10th to 13th 2013 

1    Samuel Chng             Singapore          45
2    Chai Jia Yang             Malaysia           44
3    Steve Ng                   Malaysia           43
4    Aaron Tan                 Singapore         42
4    Terry Chung              Malaysia            42
6    Seah Wei Cheng        Singapore           40
7    Esther Ogawa           Singapore          39
8    Cha Kok Yue             Malaysia            38
9    Khor Kok Heng          Malaysia            37
10  Jee Wai Chee             Malaysia            36
11  Gavin Siau                Malaysia              35
12  Chia Yew Chong        Malaysia             34
13  Lua Chee Meng          Malaysia            33
14  Deborah Khoo            Singapore          32
15  Seah Wei Zhong         Singapore          31
16  Willie Tong                Singapore            30
17  Tey Yong Hao            Malaysia             29
18  Charles Thung            Malaysia             28
19  Wong Liang Wee        Malaysia             27
20  Tan Tak Hong            Malaysia             26

 

Festiwind, France

Larmor, France/ NO RESULTS   Email

Youth/Masters Raceboard Championships, June 11th to 15th 2013 

Place    Name                   Country         R Points
1 Guiseppe Zerillo     Italy    108
2         Daniel Blinnikka      Finland         107
3         Marcos Guedez       France          106
4         Ginevra Gabrielli     Italy             105
5         Filippo Facchin        Italy             104
6         Andrea De Amico    Italy             103
7         Luca Farosich         Italy             102
8         Tomasso Feri     Italy             101

 

1st. Singaporean Phantom Cup (Mana Mana Fun Race) March 30th. 2013

Place Name Country

R Points

1. Joshua Choo Singapore

40

2. Nicholas Wee Singapore

39

3. Merrick Pang Singapore

38

4. Amanda Ng Singapore

37

5. Paul Leone Singapore

36

6. Nicole Lim Singapore

35

7. Lesley de Cruz Singapore

34

8. Donovan Tan Singapore

33

9. Than Zhang Xu Singapore

32

10. Herb Singapore

31

11. Wei Chong Seah Singapore

30

12. Jeff Ng Singapore

29

13. Justin Singapore

28

14. James Chin Singapore

27

15. Jing Hong Tan Singapore

26

2nd. Malaysian Phantom Cup (Penang Windsurfing Championship) March 9th. 2013

 Place Name Country

R Points

1. Muhd Shaufi bin Salehhodin Malaysia

29

2. Norsham Mat Nor Malaysia

28

3. Ivie H. Low Malaysia

27

4. Richard Chang Singapore

26

1st. Malaysian Phantom Cup (Penang Windsurfing Championship) March 8th. 2013

Place Name Country

R Points

1. Muhd Shaufi bin Salehhodin Malaysia

28

2. Norsham Mat Nor Malaysia

27

3. Richard Chang Singapore

26

Phantom Open Asian Championship (Kings Cup, Phuket Thailand December 1st to 8th, 2012)

Place Name Country

R Points

1. Michael Cheng Chun Leung Hong Kong

115

2. Nattapong Phonoppharat Thailand

114

3. Chan Hei Man Hong Kong

113

4. Gabriel Bretell Hong Kong

112

5. Ek Boonsawad Thailand

111

6. Pornanan Payungkasem Thailand

110

7. Daniel Blinnikka Finnland

109

8. Navin Singsart Thailand

108

9. Marina Alabau Neira Spain

107

10. Marcos Guedez Martinique

106

11. Sirichai Phusiri Thailand

105

12. Kaewduang Ngam Thailand

104

13. Robert York England

103

14. Lo Jun Hao Singapore

102

15. Nattanont Chui Thailand

101

16. Phattaradanai Chinain Thailand

100

17. Thanatip Suksomchot Thailand

99

18. Blanca Alabau Neira Spain

98

19. Theodor Sundbye Norway

97

20. Sarocha Prumprat Thailand

96

21. Sunree Sermros Thailand

95

22. Kriengkrai Phusiri Thailand

94

23. Whatcharapong Juntham Thailand

93

24. Oda Skaug Norway

92

25. Warit Paiboon Thailand

91

26. Set Naing Aung Myanmar

90

27. Emma Labourne England

89

28. Duangkamon Phongern Thailand

88

29. Ye Htet Myanmar

87

30. Min Min Myanmar

86

31. Dan Frydman Israel

85

32. Thet Ko Ko Myanmar

84

33. Justin Ahearn USA

83

34. Sopida Putthapinat Thailand

82

35. Chairat Dangdeemark Thailand

81

36. Patipon Vitai Thailand

80

37. Wirat Juntham Thailand

79

38. Prakasit Hongpradab Thailand

78

39. Jan Block Germany

77

40. Pattnun Kamsang Thailand

76